Top

Mentorluk – Yardım Etme Sanatının İncelİklerİ

Mentorluk – Yardım Etme Sanatının İncelİklerİ

Eğitim İçeriği

Yapığınız meslek ile ilgili bilginizi sizden sonrakilere aktarmak, bir diğerine yardımcı olmak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, bu eğitimde yardım etme sanatının inceliklerini, gündelik yaşamdan iş ilişkilerine kadar her noktada kullanabileceğiniz incelikleri öğreneceksiniz. İletişim becerilerinin ve insani değerlerin de işleneceği, hümanistik yaklaşımı takip eden bu eğitimde hem teorik hem pratik bilgiler ile ister iş hayatınızda ister özel hayatınızda yardım etme ilişkisini yönetmeyi öğreneceksiniz. İnsan ile etkileşimde olan tüm meslek grupları için, akademisyenlerden yoga hocalarına, hekimlerden antrenörlere kadar herkesin hizmet sunduğu kişilere olan yaklaşımını da güçlendirecek bu eğitim ile yardım etme sanatının inceliklerini öğreneceksiniz.

Kimler İçin?

Bu program tüm meslek gruplarından bir diğerine bilgilerini aktarırken doğru yolu izlemek isteyen tüm profesyoneller için.
Eğitimciler, yönetici pozisyonlarda çalışanlar, kendi işini yapanlar, yöneticiler, müşteri ilişkileri içinde olanlar, hastalar ile çalışanlar, öğrencileri olanlar vehayatındaki tüm ilişkileri daha iyi yönetmek isteyenler katılımcılar için bilgilerini daha iyi bir diğer kişiye aktarmak isteyen herkes için iletişim becerilerini geliştirmek adına destekleyecektir.

Neler Öğreneceksiniz?

Yardım etme sanatını öğreneceksiniz. Bir diğerine çok değerli tecrübe ve bilgilerimizi sunarken bunu nasıl yaptığımız hem bizi hem de yardım etmeyi arzu ettiğimiz kişinin kaderini değiştirebilir. Mentorluk kavramı üzerinden yola çıkarak insan üzerine konuşuyor, yardımın sunumu üzerine birlikte düşünüyor, pratik uygulamalarla kendimizi gözlemliyor ve yardım sanatının inceliklerini öğreniyor olacaksınız.

Program Hedefleri:

Yardım etme sanatının inceliklerini öğrenmek
İletişim becerilerini güçlendirmek
Hümanistik yaklaşım ile tanışmak
Mentorluk kavramsal bilgilerini sunmak
Her profesyonelin hem hayatında hem de kariyerinde uygulayabileceği pratikler ile mentorluk becerileri kazandırmak

SÜRE

12 Saat / 2 Gün

Cumartesi / 9:30 – 16:30 
Pazar / 9:30 – 16:30

PROGRAM ÜCRETİ

850 TL Peşin – 935 TL (2 Taksit)

Program Formatı:

Her ders 3 saat sürecek olup, program toplam 2 günde tamamlanacaktır. Dersler 1,5 saat uzunluğunda ve 2 bölümde işlenecektir. Derslerin ilk bölümünde teorik bilgiler ile bilgi verilecek olup, ikinci bölüm kişisel ve grup çalışmaları ile pratik için ayrılacaktır.

Program Materyalleri:Eğitim notları ve katılımcının kendi alacağı notlar

Eğitim Akışı

Mentorluk nedir ne değildir? 
İletişim Ne söylüyoruz ne dinliyoruz?
Yardımın 5N 1K’sı
Motive etme 
Sınırlar 
Yapılandırılmış bir görüşme yürütme
Pratiklerve grup çalışmaları

DEĞERLENDİRME VE BELGELENDİRME

Program sonunda katılım belgesi verilecektir.

https://bausem.bau.edu.tr/egitim/mentorluk-yardim-etme-sanatinin-incelikleri1.html

admin
No Comments

Post a Comment